Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milí přátelé!
Někdy v roce 2008 nás napadla myšlenka uspořádat víceméně hlavně svépomocí letní výcvikový tábor pro naše dobrmany, naše odchovy a jejich kamarády. Prostě se sejít, něco smysluplného s našimi pejsky ten týden podnikat a předat si spoustu zkušeností.

Já i Jana pocházíme ze západních Čech, z Domažlicka. V okolí se otevírá překrásná krajina Českého lesa. Chodsko je vyhledávanou turistickou lokalitou.

Už když byla Kelly malá, sháněla jsem se v okolí po možnosti cvičit, když Obrazekjsme u rodičů na návštěvě. Náhoda tomu chtěla, že jsem se po mnoha letech zkontaktovala s bývalým spolužákem z domažlické základky- Petrem Koptou. A k mé velké radosti z něj "vyrostl" figurant, kladeč stop a výcvikář- no prostě policejní psovod praktik se vším všudy.  Petr mimo jiné působí v kynologickém klubu Psohlavec na České Kubici.

První návštěva na cvičáku mně nadchla- hlavně partou super lidí, také nádherným místem, kde se cvičák nachází. Plac je na mírném svahu, pod lesem, s výhledem do kraje. Je vybaven klubovnou, stavební buňkou na výcvikové nářadí, několika kotci a samozřejmně výcvikovými překážkami (áčko, metrovka, žebřík).

Když se k Janě a Petrovi nastěhoval náš pejsek Gorm, hned jsem připomínala, že na Kubici se také cvičí! A tak se Jana za krátko stala členem

A nyní konkrétněji:
Během srpna 2009 jsme uspořádali první týdenní výcvikový tábor pro členy naší "Coldplay rodiny" a pro naše přátele. Tábor byl pojat klasicky - tedy náplň: nácvik stopařiny, poslušnosti a obrany. Zakončen byl pořádáním zkoušek dle Národního zkušebního řádu (ZZO, ZM, ZVV1). Krom toho všeho se nám doufám podařilo nabídnout i něco víc: procházky, koupání, diskuze, přednášky, rozbor videa z denní práce psa a psovoda (poznání, co děláte špatně je klíč k tomu chyby odstranit), večerní grilovačky a dlooouhé debaty nejen o výcviku psů. Hlavně se ale sešla fantastická partička lidí, opravdová rodina, kterou spojuje láska ke svým pejskům.

Během srpna 2010 jsme uspořádali druhý několikadenní tábor pro "staré i nové známé" a ačkoliv nebyl tábor dlouhý, užili jsme si ho stejně tak jako rok předtím. Tentokrát jsme nekončili zkouškami, ale uspořádali jsme malé závody, vyzkoušeli jsme si Alešův coursing a některé naše hladkosrsťáky tenhle sport chytil. A protože to byly závody, neodešel nikdo s prázdnou- naopak: skoro všichni si šli pro odměnu několikrát a ty poháry!!

Uprostřed letošních prázdnin uspořádáme třetí ročník našeho tábora. Letos už si troufnu napsat, že to bude LETNÍ VÝCVIKOVÝ TÁBOR pro naše dobrmany: je nás totiž už pořádná parta a přátelé našich přátel mohou také patřit do naší rodiny. Tentokrát jsme ale změnili místo konání: kubický svah vyměníme za prostornější a hlavně MŮJ klub v Kolovči. Konečně vidím budoucnost své rodiny v mé "rodné" vesnici Koloveč, kde jsem našla super partu kynologů a věřím, že se vám na cvičáku v Kolovči bude líbit stejně jako mně :-)

Náš tábor začíná tedy "fušovat do řemesla" klasickým letním výcvikovým táborům. Ale stále je pořádán pro uzavřenou skupinu lidí, co se více či méně znají. Není táborem komerčním, náklady jsou poměrně nízké, pokrývají pronájem celého cvičiště na dobu konání tábora (co neutratíme, to na závěr progrilujeme a propijeme). Zato je určitě cítit přátelská atmosféra, spolupráce a dialog... a to je naším hlavním záměrem. K debatám či přednáškám jsou pozváni zkušení kynologové ať už z řad profesionálů, či "jen" takových, co mají co říct už jen proto, že jsou v něčem zkušenější, než my ostatní. A to může být v tom či onom koneckonců každý z vás.

Z každoročně plánovaných témat vybíráme:

- stopy, poslušnost, obrany podle zkušenosti psovodů a jejich psů (předáme si zkušenosti a chuť do práce a doma a na vlastním cvičáku pak pokračujeme dál a dál)

- přednáška vedoucího z policejní chovatelské stanice (CHS od Policie ČR - bývalá CHS od PS Domažlice): socializace, výchova malého štěněte a rozvíjení těch správných vloh a vlastností. Dle zájmu i návštěva této slavné a zavedené CHS.

- sportování a aktivity společně s vašim psem: canicross, bikejöring, atd. v praxi, nácvik povelů, praktické ukázky, diskuze. Kamarád, táborník Aleš se svými psy úspěšně závodí.

- nácvik na výstavy, svody a bonitace a vše okolo nich: výstavní postoj, prezentace, motivace, pohyb, prostě jak na to.

- jak se jako začátečník porvat s problémy a dovést psa třeba až ke zkouškám nejvyšším

- prezentace agility (pí. Gilarová ze KK Domažlice se tomuto psímu sportu dlouho věnuje), vyzkoušíme si také se svými psy, jak na to!

 -letos plánujeme protáhnout kostru i psovodům: zumba, orientační běh a tůry na Chudenicko....